banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
İç mimari, dekorasyon dâhileri, hayal ürünlerini müşterilerin hayalleri ile birleştirip konforu evin içinde sağlamakla görevli uzmanlar...

Sinem Denizer’de onlardan biri... Tasarımlarında kendine has üslubu ile özgün bir tarz yakalayan ve geçmişten de izler taşıyan eklektik anlayışın genç temsilcilerinden biri. Metropolitan okuyucuları için Şık ve Ferah mekânlar hakkında bizleri aydınlattı. 2017 yılının ilk aylarında şıklığın ve ferahlığın mekân üzerindeki etkisini açıkça görmekteyiz. Yapılan tasarımlar ve yorumlar rahatlığı, şıklığı ve birçok tarzı bir araya getiriyor. Önemli olan sevilen eşyaların bir arada dengeli ve fazla sıkıştırılmadan kullanılması. Bir mekânda şıklık arıyorsak aşırıya kaçmanın bir anlamı yok. Astığınız tablo, ayna, halı ve aydınlatma ile bunu çok rahat yakalayabilirsiniz. Eğer eviniz size çok soğuk geliyorsa, kadife koltuk veya yastıklarla ince dokunuşlar yapabilirsiniz.

Özellikle bordo, koyu yeşil, krem ve lacivert tonları bu sene sıkça karşımıza çıkan renkler arasında. Fazla zıt renkler mekân içinde size ağır gelmeye başlayacaktır. Mekânlarda özellikle birbirine yakın tonda ve dengeleyecek renkler kullanın.

Pembe – siyah, Gri – sarı gibi tonları dengeleyecek birkaç dokunuş yapın. Peki nasıl daha ferah ve şık bir mekan yaratabiliriz. Özellikle salonunuzdaki camlı dolapları boşaltın, içine en beğendiğiniz objeleri koyun, hem o objeyi daha rahat göreceksiniz hem de gözünüz daha fazla yorulmayacak. Şıklığı yakalamak için tek çizgide hareket etmeyin. Mekânları bir birinden ayırmak için duvar kâğıdı, duvar kaplamaları, seperatörler ve dekoratif objeler kullanabilirsiniz. Bir mekânın şık hale getirilmesi için yapmanız gereken, odaya doğru yüzünüzü dönün ve bakın bu odada eksik ne var?
Beğenerek aldığınız objeleriniz belki de mekânınıza hiç yakışmayacak. Mekâna göre ihtiyaç listesi çıkararak hareket edin. Modern bir yemek masası üstüne şık bir avize, odanıza uygun yer döşemenizle hemen hemen aynı tonlarda olan halı ve koltuklarınızın üzerine yerleştireceğiniz yastıklarla şıklığı yakalamanız mümkün. Çokça bedel ödediğiniz bir objenizi tek başına kullanın. Her objenin yanına fazlasını koymaya gerek yok. Eğer gri beyaz tonlarında bir salonunuz var ise salona krem ve altın rengi birkaç dokunuş yaparak çok şık hale getirebilirsiniz. Mekânlarınızdan şık saksıları ve bitkileri eksik etmeyin. Bir şeyler hala boş geliyorsa iç mekan bitkileri kullanarak mekanda nefes aldığınızı hissedeceksiniz.

Algınızı ve bakışınızı hafifletin şık mekânların tadını çıkarın.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182