banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Fransa'da lezbiyen çiftler ve bekarlar için tüp bebek ile sperm bağışı yasallaşıyor
 

Fransa'da cinsiyet tercihleri nedeniyle ya da bekarların tüp bebek ya da sperm bağışıyla hamile kalmasına ilişkin resmi bir yasa mevcut değildi. Ülkede mevcut yasalar bu tedavilerden yalnızca heteroseksüel çiftlerin yararlanmasına izin veriyordu. Ancak, lezbiyen çiftler ve evliliğe sıcak bakmayan bekar kadınları, ilgilendiren bir gelişme yaşandı

ULUSAL MECLİS'İN ONAYI BEKLENİYOR

Fransa'da tüp bebek tedavisi göremeyen kadınlar yüksek meblağlar ödeyerek Belçika ve İspanya'ya gidiyordu. Hükümetin hazırladığı yasa tasarısı taslağında Senato'da 1500'ten fazla değişiklik yapıldı. Tasarı, Fransa Parlamentosu'nun alt kanadı Ulusal Meclis'in onayı halinde yasalaşacak. Fransa bu durumda, lezbiyen çiftlere ve bekar anne olmak isteyenlere tanınan hakları kabul eden 10 Avrupa Birliği (AB) ülkesi ve İngiltere'ye katılmış olacak.

DONÖRLERİN KİMLİKLERİNİ ÖĞRENEBİLECEKLER

Belçika ve İspanya'nın yanı sıra, DanimarkaFinlandiya, İrlanda, LüksemburgMaltaHollandaPortekiz ve İsveç, AB dışından da İzlanda ve Norveç benzer yasal haklar tanıyor.

Tasarı yasalaşırsa, Fransa'da 43 yaş altı bütün kadınlar tüp bebek ve yapay döllenme dahil bir dizi doğurganlık tedavisine ücretsiz erişim hakkına sahip olacak. Sperm donasyonu ile doğacak çocuklar yetişkin olduklarında donörlerinin kimliğini öğrenebilecek. Mevcut yasalar ise donörlerin anonim kalmasını zorunlu kılıyordu.

Türkiye ise sperm ve yumurta bağışı yasak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Kapalı otel turizmi uygulaması iptal edildi
Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı kara göre KKTC’de uygulanan kapalı otel turizmi uygulaması...

Haberi Oku