banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
“HAKSEN olarak her yerde engellilerin haklarını arayacağız”
 


 

HAKSEN yetkilileri, hafta içi her gün Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan Muazzez Gazihan’ın hazırlayıp sunduğu “Siyasetin Satır Arası” programına katılarak engellilerin istihdam sorununu ve sağlıkta karşılaştıkları problemleri dile getirdiler.

İstihdamın önemine vurgu yapan Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAKSEN) Sağlık Sekreteri Dr. Hüsrev Tancer ve HAKSEN Engelliler Komitesi Başkanı Murat Göçer; “İstihdam demek engeli olan vatandaşlarımız için yaşamın güzelleşmesi kaliteli bir hayat sürdürülebilmesi, sosyal bir ortama girebilmek demektir ama gelinen süreçte ne özel sektör ne de kamuda istihdamın yaşanmadığını aktardılar.

Engellilerin sorunlarının yıllardır görmezden gelindiğini belirten HAKSEN yetkilileri, sendikal olarak her yerde haklarını arayacaklarını vurguladı.

Ülkede nitelikli ve donanımlı engelli bireylerin olduğuna dikkat çeken konuklar, bu insanları topluma kazandırmalıyız. Özellikle ekonomik özgürlüğü olmayan engelli bireylerin her anlamda zorluklar yaşadığını, yine engellilerin anne-babalarının da “bana bir şey olursa çocuğumun maddi durumu ne olacak” kaygısı ile yaşadığını kaydetti.

HAKSEN Sağlık Sekreteri Dr Hüsrev Tancer ise, ülkede çok sık siyasi makamların ve hükümetlerin değiştiğini, bunun da engelliler konusundaki planların sürekli farklılaşmasıyla sonuçlandığını ifade etti.

HAKSEN Engelliler Komitesi Başkanı Murat Göçer, 2006-2007 yılından bu yana devlette engelli istihdamı yapılmadığını, 600’ün üzerinde engelli vatandaşımızın istihdam için beklediğini kaydetti.

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Gazimağusa’da 150 adet extacy bulundu, 1 kişi...
Gazimağusa’da 150 adet extacy bulundu, 1 kişi tutuklandı.

Haberi Oku