banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Meme kanserinde, korkutan artış
 Sağlık Bakanlığı, ekim ayının Meme Kanseri Farkındalık Ayı olması nedeniyle açıklamada bulundu.

Açıklamada, meme kanserinin tüm dünyada kadınlarda en sık görülen ve en sık ölüme neden olan kanser türü olduğu belirtilerek, “Her yıl 2.1 milyon kadın meme kanseri tanısı alıyor ve 627 bin kadın meme kanserinden ölüyor. Ülkemizde de kadınlarda meme kanseri yüzde 37 oranla en sık gözlenen kanser türüdür. Meme kanserini kontrol altına alabilmenin en etkili yöntemleri korunma ve erken tanıdır. Erken teşhis edilen hastalarda tedavi şansı yüzde 100 e ulaşabilmektedir” ifadelerine yer verildi.

ERKEN TANIDA KENDİ KENDİNE MUAYENE, HEKİM TARAFINDAN MUAYENE VE MAMMOGRAFİ EN ETKİLİ YÖNTEMLER

Erken tanıda kendi kendine muayene, hekim tarafından muayene ve mammografinin en etkili yöntemler olduğu kaydedilen açıklamada, bu yöntemlere ilişkin bilgiler şöyle aktarıldı:

“Kendi kendine meme muayenesi: 20 yaşından sonra her kadın adetin ilk günü itibarı ile 7-10 günler arasında bir gün, adet kanaması görmüyorsa her ayın belli bir gününü seçerek kendi kendine meme muayenesi yapmalıdır. Aylık muayenesi sırasında bir önceki aya göre farklılık hissedilmesi halinde derhal doktora başvurulmalıdır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Gazimağusa’da 150 adet extacy bulundu, 1 kişi...
Gazimağusa’da 150 adet extacy bulundu, 1 kişi tutuklandı.

Haberi Oku