banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Keşke SADECE O Koca Gemileri Sürseler YİNE İYİ.... 

ALLAH Yardımcıları Olsun.  

Bir hukukçuyla cebelleşip hakkını koruyabilecek kadar avukat olacaksın. Her limanda önüne konan yüzlerce sayfa kıymetli evrağı özümseyip tereddüt etmeden altına imzanı basacak kadar kural nizam bileceksin.

Gittiğin her yerde bir milletin temsilcisi olup, bir konsolos kadar diplomat, işverenin özel literatürde söylediğini anlayacak kadar iktisatçı olacaksın.

Bir mühendis kadar mekanikten anlayacaksın. İyi bir makine mühendisinin her söylediğini özümseyecek, hiç düşünmeksizin hidrodinamik ve hidrostatik kurallarını uygulayabileceksin. Bir oşinograf gibi denizleri anlayacak, astronom gibi yıldızları tanıyacak ve meteroloji uzmanı gibi rüzgarları koklayacaksın.

Elli kişinin iaşe ve ibadesini, restoranı da içinde olan bir otelin isletmesini yapar gibi sağlayıp, maaşları dahil tüm hesaplarını kuruş kuruş tutacaksın.

Otuz kişilik bir fabrikanın personel müdürlüğünü yapacak, eşinden, çocuğundan, sevdiklerinden ayrı sorunlarla yüklü insanların (kendin dahil) ruh sağlığını da koruyacak kadar psikoterapist olacaksın. Her türlü hastalıkta derman dağıtabilecek kadar doktor olacaksın. Tüm bunları gereği gibi yapabilmeyi başardığına kendin inanabildiğin gün saçların ağarmış, kamburun da çıkmış olacak. Ve... Yine ayni soruyu soracaklar "Ne is yaparsın sen?" ve yine ayni cevabi vereceksin öğünmeden "Kaptanım". Umursamazca verilen cevaba ve yaşının gençliğine bakanlar yine soracak, yine, yine soracaklar hayretle "Yani simdi şu KOCAMAN gemileri sen mi sürüyorsun??

Sevgilerimle....
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182