banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Davetler:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
III. Parkeoloji Çocuk Etkinliği
 Kanser Araştırma Vakfı, gelenekselleştirdiği Parkeoloji Çocuk Etkinliği’nin üçüncüsünü, 3 Mayıs Pazar günü 09.00 – 13.00 saatleri arasında gerçekleştiriyor. KAV’ın Kozanköy Cennet Kapısı’ndaki Anı Ormanı’nda düzenlenecek etkinlik 6 – 12 yaş arası çocukları kapsıyor. Etkinlikten, söz konusu tarihe kadar kayıt yaptıran ilk 30 çocuk yararlanacak. Etkinliğe katılacak çocuklar için aynı gün sabahı Lefkoşa Atatürk Spor Salonu önünden otobüs hareket edecek.
KAV’ın, Kozanköy Cennet Kapısı’ndaki Anı Ormanı’nda kurulacak eğitsel kazı parkında gerçekleştireceği “III. Parkeoloji Çocuk Etkinliği”nde çocuklar, doğayla iç içe bir ortamda, uzman arkeolog ve gönüllü eğitmenler eşliğinde imitasyon kazı gerçekleştirecek. Kızılay tarafından kurulacak çadırlar altındaki eğitsel park içerisinde gerçekleştirecekleri ve imitasyon buluntuları kazacakları etkinlikte çocuklara; “Arkeoloji nedir? Geçmişimizi bilmek neden önemlidir?” gibi konular da öğretilecek. Etkinliğin sonunda çocuklara birer katılım belgesi verilecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan KAV gönüllüleri, önceki yıllarda düzenledikleri “Parkeoloji Çocuk Etkinliklerine gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını, aynı ilginin bu yılki etkinliğe de olacağını düşündüklerini ifade ediyor.

Etkinliğin sonunda katılan çocuklara birer katılım belgesi vereceklerini de belirten KAV gönüllüleri, “yarının büyüklerinin, tarihlerine sahip çıkan, başta kanser olmak üzere tüm hastalıklara karşı; yaşadığı çevreye özenli davranan, çevresine duyarlı bireyler haline dönüşümleri bugün kendilerine gösterdiğimiz eğitici bilgilendirmelerle mümkün. Bizler KAV olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız” diyor.

Detaylı bilgi için;

Parkeoloji Çocuk Etkinliği Proje Koordinatörü:

Demet Karşılı – 0542 869 69 57

III. Parkeoloji Çocuk Etkinliği sponsorları;

Kızılay

KŞK Kazı Koordinasyon Merkezi

Lapta Belediyesi

Tahsin Construction

Rana Fahrioğlu Ltd.

Eyüp Senar Altan Ltd. 

Torku

Dimes

Arkadaş Pastanesi

BigiBox

Yakın Doğu Üniversitesi
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

'KURTARICI' Siyah Elbiseler
Davetler İçin Kıyafet Seçiminde Kararsız Kalan Kadınların 'Kurtarıcısı' Siyah Elbiseler Genç Kızların...

Haberi Oku