banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Merhaba, eğer bu yazımı okuyorsanız eminim size yararlı olabileceğimdir. Eğer söylediklerimi denerseniz farkını göreceksinizdir. Küçük bir blogger, yazar oldu moda yazıları yazmakta.. Bu ilerlemenin çok ama çok zor olduğunu itiraf etmeliyim. Blog sayfamı da takip edenler varsa bilirler ki kişinin tarzını oluşturmasında yararlı olmak için elimden geleni yapmaktayım. Olur ya, bir yere gideceksinizdir yeni bir etek, bluz, çanta yada ayakkabı hiç olmadı bir aksesuarı hemen giymek, takmak istersiniz düşünürsünüz emm neyle uydursam ne ile kombin etsem? Bluza aksesuar bulursunuz ne bileyim altına ne giysem rengi deseni tarzı ne olsa diye seçenekler etekler bluzlar paltolunlar içinde kaybolursunuz.. İşte tam o sırada ben devreye giriyorum. Hemen bloğuma tıklayabilir ya da yazılarımı okuyarak fikirler elde edebilir deneye deneye aynaya baka baka tarzınızı bulur şaheserler yaratırsınız. Bazen bireyleri başkalarının üzerinde beğenirseniz özenirseniz giymeye cesaret edemezseniz, iki çeşit durumda olabilirsiniz ya cesaretsizsinizdir ya da yakışmayacak diye düşünürsünüz! Kişinin vücudunu tanıyıp giyinmesi ap ayrı bir konu, şimdi oturup yazmaya başlasam 3 sayfalık yazı yazmam gerekir. Ama kısaca özetleyeceğim sizlere yüzeysel bir şekilde, çünkü moda stil önce vücudunu tanıyıp giyinmekten sonra özgüvenden baslar temelleri bunun üzerine kurulunuz.
   
Bunlar yoksa ne giydiniz içinde kendinizi mutlu hissedersiniz ne istediğinizi giyebilirsiniz ne de diş gorunusunuzle tepki toplayabilirsiniz. İnsanlar insanın diş güzelliği önemli değil iç güzelliği önemlidir şeklindeki cümleyi dillerine dolayıp dururlar. İç güzellik de önemli tabiki de lakin gel gelelim ruhlar aleminde de yaşamıyoruz. Dışınızın Victoria Secret mankeni şeklinde veya vücudunuzun Jen selter madunda olması hiç kimsenin umurunda değildir. Tarzın varsa, islersen nur yerli taş ol ilgi görürsün donup bakılırsın kardeşim… Aksini iddia edemesin kimse. Kişi kiloluysa bol kıyafetlerden, kalın kazaklardan, bol pantolonlardan uzak durmalıdır!!! Onlar sizi cover yapmaz kapatmaz aksine olduğunuzdan daha da kilolu gösterir. Bunları zayıflar giymeli bence.. Balık etli bayanlar, üzerinize yapışık giyin her şeyi.. Tayt bluz üstünüze yapışsın, kalın mont pardesu kabanlardan uzak durun, bir de oranız buranız atıyor diye şikayet ediyorsanız kumaşları ona göre seveceksiniz penye kumasından satenden uzak durun. Cover edici korse iç çamaşırı kullanın. Kışın Bacakları kalın bayanlar, kilotlu çorap, siyah yada koyu renkli tercih edin. Göbeği olanlar yüksek bel tercih edin yüksek bel göbeğinizi kapatsın toplasın. Kimsenin tarzınıza müdahale etmesine, sizin giyiminize laf söylemesine izin vermeyin. Sadece ikiden çok elbisenin arasında kalırsanız hangisi daha güzel diye sorun, onun dışında asla giymek isdediğiniz bir şeyi başkası beğenmedi diye giymek den takmak dan vazgeçmeyin.
   
Farklı olmak dan, girdiğiniz mekanda kafaların size doğru çevrilmesinden korkmayın. Bu hissi hissettiğinizde zaten asla vazgeçemeyeceksiniz. Görüşleri kültürü kıyafet zevki giyimi dıştan level olarak zayıf olan insanları asla ciddiye almayın. Sizi ancak sizinle denk görüş fikir ve zevke sahip olanlar anlayabilir, bunu unutmayın. Kombinelerinizde renk den süsten püsten taştan püskülden simden korkmayın. Ne kadar basit düz olursanız tek renge kaçarsanız o kadar sıradanlaşırsınız.. 2 renkli kombinler, siyah beyaz, siyah kırmızı, kahverengi krem, bu tarz renkler ancak kıyafetlerin tarzı iddialıysa ve çok iyi tasarım, son moda parçalar içeriyorsa dikkat çeker. Onun dışında 2 renkli kombinelerin modası geçiyor. 3 renkli kombinler aynı zamanda 2 desenin beraber kullanılması, trend oldu ve bu akım başladı. Stil danışmanı, stilist, modacı, terzi, bu sektörde kim varsa diş görünüşü tarzı farklı ilgi çekici kendine güvenli daha sonra görüşleri, konuşmaları ile cezp edici değilse, o kişinin işini sorgulayın hemen teslim olmayın arkadaşlar. İstisnalar olabilir.. Lakin bunların zıttı kişiler için her zaman temkinli olun. Çünkü fikirlerini görüşlerini becerilerini beyan edemeyen dışarıya ne diş görünüş ne de beyin olarak aktaramayan insan sizi de dışa aktaramaz..
    
Ayrıca, giyimde moda halleri de çok önemlidir. O gün mutsuzsanız bu kıyafetinize yansır. Mutluysanız yine yansır. Ama ruh haliniz her ne olursa olsun benim size tavsiyem dolabı açtığınızda o an kendinizin, nefret ettiği bir bayanı veya hoşlandığınız aşık olduğunuz beğendiğiniz kişinin sizi göreceğini hayal ederseniz ruh halinizi yönetmiş olamasak da düşüncelerinizi yönlendirip o şekil her zaman her mekanda her türlü tarz bir sekil giyim gücünü, kendinizdeki istek de ve heveste bulursunuz. Bu ilk yazımla sizlere başlangıç yaptığım bu önerilerim ve düşüncelerim umarım yararlı olur. Daha fazla ayrıntılara diğer yazılarımda ineceğim ama ilk yazı için güzel bir başlangıç öyle değil mi ? Siz ne dersiniz J Mini mini olan bu kız artık her ay sizlerle , beni takipte kalın. Çünkü bazen anneniz kardeşiniz esiniz, sevgiliniz bu işten anlamıyorlarsa onlara sormak onlardan tarz hakkında ne giyeceğiniz hakkında fikir almak sizi tatmin edemeyebilir. Ama ben buradayım sizlerle. Blogumdaki gibi bir yazı türüyle yazmadım şaşırmışsınızdır ama bu bir gazete o kadar deli o kadar samimi, o kadar içten yazamıyoruz yani, mesafeler giriyor araya.. Ama yinede beni özlerseniz ve soru sormak daha fazla  ayrıntılar, resimlerle iç içe bir şeyler görmek isterseniz blogum; gokcetara.blogspot.com, gokcetaraenguzel3.blogspot.com ve gokcetara1.blogspot.com dan bana ulaşabilirsiniz. Herkese bol tarzlı günler, çok dikkat çekeceğiz, çok beğenileceğiz bir hafta olsun xxx
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182