banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
KKTC’de Büyük Atılım…!
Ülkenin genç ve başarılı iş adamlarından bir Kıbrıs aşığı olan Bulut Akacan, Akacan Şirketler Grubu’nun, KKTC, Türkiye ve dünyadaki tüm faaliyetlerini ve çok yakında hizmete girecek olan üniversitelerini anlattı…
   
KKTC’de beyaz eşya ve mobilya sektörü ile başladıkları bu yolculukta; bugün Girne’de ağırlıklı olmak üzere Türkiye’de ve dünyada da faaliyette oldukları inşaat sektöründen; telefon sektörüne; elektronikten, petrole; finanstan tekstil sektörüne kadar birçok alanda başarılı faaliyetler gösteren Akacan Şirketler Grubu, eğitim sektörüne de el atmış durumda.

Akacan Şirketler Grubu’nun, KKTC, Türkiye ve dünyadaki tüm faaliyetlerini, Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Akacan Evrensel Gazete’ye anlattı.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI FAALİYET…

Birçok sektörün yanı sıra inşaat sektöründe ilklere imza atan ve adından sıkça söz ettiren Akacan Şirketler Grubu, ülkenin yanı sıra dünyanın farklı yerlerinde de inşaatlarına devam ediyor.

Ülkede inşaat sektöründe ağırlıklı olarak Girne’de faaliyet gösteren Akacan Şirketler Grubu’nun, 2007 yılı itibariyle uluslararası alana da açıldığını kaydeden Bulut Akacan, ‘Girne’nin yanı sıra İskele, Mağusa’da; yurtdışında Mozambik’te yani Afrika’da; İngiltere’de; İstanbul’da Göztepe, Maltepe yani Bağdat Caddesi’nde’ inşaat yatırımlarına devam ettiklerini açıkladı.

ARÇELİK‘TE ÖNCÜYÜZ…

Arçelik Bulut Akacan ayrıca, Akacan Şirketler Grubu’nun, ARÇELİK‘te ise Ram Trading ile birlikte yaklaşık 22 yıldır Güzelyurt, Girne, Lefkoşa’da büyük faaliyetler gösterdiğine dikkati çekti.

MOBİLYADA BİR NUMARA…

Kıbrıs’ın mobilya sektöründeki öncüsü olan Italiano Mobilyatimthumb‘nın, çok iyi durumda olduğunu da belirten Bulut Akacan, Kıbrıs’ın en köklü kuruluşlarından biri olan Akacan Grup’un, diğer bazı faaliyetlerine de değindi.

BASS TECHNOLOGY : 

Akacan Şirketler Grubu’nun, Bass Technology diye bir marka kurduğunu ve Türkiye ile Kıbrıs’ta elektronik işlerde distribütörlüğü olduğunu kaydetti.

EĞİTİM SEKTÖRÜNE DE EL ATTI…

Kıbrıs’ın en köklü kuruluşlarından olan ve birçok sektörde öncü olan Akacan Group, eğitim sektörüne de el atmış durumda… Bulut Akacan, tüm bu faaliyetlerinin yanı sıra eğitim sektörüne de girdiklerini açıkladı.

“EYLÜL’DE ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLANACAK”

Eğitime büyük katkı koymak istediklerini belirten Akacan, Girne’de ‘British Technical Üniversitesi‘nin, Eylül ayında öğrenci alımına başlayacağını açıkladı ve “üniversitemiz çok fazla burs imkanı sağlayacak” diyerek, müjdeyi de verdi.

BRİTİSH TECHNİCAL ÜNİVERSİTESİ HİZMETE GİRİYOR

Girne’de faaliyet gösterecek olan ‘British Technical Universitesi’nin, çok yakında hizmete gireceğini belirten Akacan, Girne’de British Technical Universitesi’nin Eylül ayında hizmete başlayacağını açıkladı. Akacan, “Çatalköy’de çok büyük bir kampüs yapıyoruz. Sağlık fakültesi, hukuk fakültesi, halkla ilişkiler, medya ve daha birçok fakültenin olacağı bir üniversite hedefliyoruz” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Efsun Kaşif yeni görevine atandı
Atama ve görevden almalar yarından itibaren geçerli olacak.

Haberi Oku