banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Merhaba sevgili Metrepolitan okurları bu ayki yazımda sizlere yeni yıl  yemek masalarını nasıl özel kılabilirsiniz bunlardan bahsetmek istiyorum .
   
Her gece çok önemli ama yılbaşı gecesi masasının ayrı bir önemi var. Bir kaç ufak dokunuş ile fark yaratabilirsiniz.
  
Bu çok özel gecede bir masa başında toplanmayı keyifli hale getirmenin pek çok yolu var. Bunlar için birkaç ipucu verelim. Işık, doku, ses, renk ve koku tüm dekorasyon alanlarında çok önemli. Öyleyse biz de bir Yılbaşı masasında bunu değerlendirebiliriz. 
   
Örneğin;
  
1. Gecenin tamamını aynı ışık kalitesi ile geçirmeyin. Varsa masanızın üzerindeki ışık kaynağının ışık düzeyinin değiştirilebilir olmasının sağlayın. 
2. Mumlarınızı masanın 4 köşesine yerleştirin. Dördü de farklı bir renk olsun. 
3. Mumlarınız tüm gece yanabilecek kadar büyük ve zor eriyen bir mum olsun.
4. Mumlarınızın kokulu olmasına gayret edin. 
5. Masanızın üzerine tüm servisleri yerleştirdikten sonra arada kalan boşluklara dikkatle masa süsleri yerleştirin. Süsler küçük ama pırıltılı olsun. Pırıltı ışığın ve dekorasyonun keyfini arttıracaktır. Hatta aralarına minik geyikler ve noel babalar serpiştirebilirsiniz. 
6. Masanın üzerine denk gelecek şekilde tavandan ince iplikler ya da misina ile minik periler sarkıtın. Gece boyu sizinle olmalarını sağlayın. Kanatlarına sim serperek parlamalarını sağlayabilirsiniz. 
7. Perilerin üzerine minik notlar yerleştirebilir ve yılbaşı dileklerinizi yazabilirsiniz. 
8. Masanızın bulunduğu yerde perdelerinize minik kelebek süsleri, melekler iliştirebilirsiniz. 
9. Gece saat 00:00 ‘ dan sonra ışıkları kapatıp sadece mum ışığı ile kalın. 
10. Masanızın altında bulunan gizli bir alana içine esans damlatılmış pamuk ya da küçük bir kase koyun. Kokunun yoğun olmasını istiyorsanız ve sigara da içilecek ise, kötü kokuları almak için ıslatılmış bir pamuğa vanilya ile pudra şekeri koyun. 
11. Masanızın köşelerine minik çanta asacakları takın ve onlara yılbaşı için özel keseler asın. Keselerin içinde minik hediyeler, piyango bileti veya dilekler yazılı kağıtlar yerleştirebilirsiniz. 
12. Tabaklarınızı standart boyutlarından farklı sunabilirsiniz. Servis tabakları boyutunda tabakları yemek tabağı olarak sunabilirsiniz. Misafirlerinizin çeşitleri kolay tüketmelerini sağlayacaktır. 
13. Doğa seslerini içeren bir müzik kaydını gece boyunca çok kısık bir şekilde bulunduğunuz mekanda dinletebilirsiniz. Duymak ile duymamak arası bir düzeyde bırakırsanız, hafif kuş sesleri, nehir ve ormandaki cıvıltılar ile dolu bir gece sunabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde sesin düzeyini arttırabilir ve yorgunluğun çöktüğü saatlerde kendinizi daha da iyi hissettirecektir. 
14. Masanızın üzerine yayacağınız çiçekleri şekerden yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Masa süslerinizi yemek ilginç gelecektir. 
15. Masanın tam ortasında gece boyu size görsel ziyafet verecek ve mis kokulu bir çiçek demetini bulundurabilirsiniz. 
16. Hindinizi, masadan daha üst seviyede kalacak şekilde ayaklı bir servisin içinde sunun. 
17. İçeceklerinize ait şişeler kıyafetler dikebilir ya da hazır alabilirsiniz. Şişelerinizi noel baba kıyafeti gibi giydirebilirsiniz. 
18. Yılbaşı nedeni ile çılgın renkler kullanmak zorunda değilsiniz. Önemli olan uyumdur. Önemli olan elinizdeki aksesuar ve servislerin birbiri ile uyumlu renklerden oluşmasını sağlamaktır. Yeşil, noel babanın kırmızılarını sunmak, hindinin kızarmış görüntüsünü desteklemek için kullanılabilir. 
19. Yemek takımınız desensiz olsun ve yemekleri daha güzel göstermesi için sade modelleri seçin. Ancak peçetelerinizin renkli ve desenli olmasını sağlayın. Küçük peçeteler seçin. Gecenin ilerleyen saatlerinde sık sık farklı desenleri yeniden servise sunabilirsiniz. 
20. Odanın ışığından çok masada duran mumlar ve minik aydınlatmalar ile aydınlık sağlayın. TEPEDEN GELEN AYDINLATMA, YÜZDE AŞAĞI DOĞRU GÖLGE VERİR VE MUTSUZ YÜZLER YARATIR. Oysa mutluluğu deneyimlemek ve izlemek en iyisi. Işık hayatımızda çok önemli. Bu yüzden duygularımıza da lezzet katan şeyleri tercih edelim. 
21. Kar serpintisi gibi görünen dekoratif süsler alıp, sandalyelerinizin arkalarına kar yağdırın. 
22. Masaya gelene kadar misafirlerinizin geçeceği ve gece boyu kalacağı her yere mumlar yerleştirin. 
23. Fiyonklar süslemede güzel sonuçlar verir. 
24. Şekerleme sunmak istiyorsanız, herşeyi masaya doldurmayın ve tek bir kase içinde de sunmayın. Evin çeşitli yerlerine dağıtabilir. Tek tek yılbaşı ağacına bile asabilirsiniz. Mekanlarinizi verdigim örneklerle  anlamlı ve özel kılmanız dileği ile mutlu yıllar diliyorum . 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182