banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.trKuzey Kıbrıs eğlence hayatının, önemli simaları arasında gösterilen ve kendi sektöründe yaptığı birbirinden özel organizasyonlarla ismini duyuran Umut Madenoğlu ile, Cyprus Metropolitan olarak olarak çok özel bir  röportaj gerçekleştirdik. Umut Madenoğlu bize eğlence hayatının inceliklerini ve nerden nereye geldiğini tüm detaylarıyla anlatırken, biz sizler için Umut Madenoğlu’mnu ve Kıbrıs eğlence hayatının daha yakından tanıma fırsatı bulduk.

Eğlence dünyasının önemli isimlerinden Umut Madenoğlu’nu biraz tanıyabilir miyiz?
Yaklaşık 10 senedir organizasyon işlerinde olan biri. Kıbrıs’ta ülkesini seven genç biri.
  
10 senelik eğlence hayatında şu anda bulunduğunuz pozisyon nedir ve bu pozisyonda olmaktan memnun musunuz?
Kıbrıs şartlarına göre gelip gelebileceğim en iyi şartlar şu anda içinde bulunduğum şartlardır. Caprice gibi ünlü bir mekanın başındayım ve bana göre de çevremdekilere göre de çok iyi bir noktada olduğumu düşünüyorum.
  
Umut bey eğlence sektöründe türlü türlü sıkıntılar da yükseldikçe beraberinde geliyor. Sizce nedir eğlence sektörünün sorunları? Bunları biraz açıklarmısınız?
Aslında adanın eğlence hayatında bir çok sıkıntı mevcut müziğimiz kısıtlı, eğlencemiz kısıtlı. Bunlar da ister istemez bizi yoran olaylar. Mesela Dereboyu şu anda Pembe Bölge ilan edildi. Pembe bölgenin anlamı da Eğlence Bölgesi anlamına geliyor. Fakat bu bölgede yaşayan insanlar da eğlence sesine katlanamıyor. Buda beni oldukça şaşırtıyor. Yani devletimizin bize uygun gördüğü ses desibeli 60 desibeldir. 60 desibel ise bir buzluğun çıkardığı sestir. Ne kadar enteresandır ki 60 desibeli aşınca ceza yiyorsunuz. Hayret ediyorum gerçekten.  2. ceza da ise müzik izinleriniz elinden alınıyor ve böyle bir ortamda eğlence hayatında görev almak işlerimizi oldukça zorlaştırıyor.
  
Bizim örnek alabileceğimiz bir rol modeli olan ülke var mı?
En yakınımızda Rum Kesimi var. Güneyde nerdeyse 24 saat müzik bitmiyor. Bence türk tarafı biraz olsun komşuyu örnek almalı ve bu sektörü kösteklemek yerine nasıl geliştiririz diye düşünmeli. Bu yüzden Güneye giden turist ile Kuzeye gelen turist arasında çok fazla farklar görülüyor. Oraya giden turist gayet genç ve eğlenmeyi bilen, bize gelen ise elinde su şişesi 60 yaşında insanlar. Bu da malesef eğlence hayatını oldukça yoruyor.
  
Peki tekrardan gelelim bu özel ve güzel mekana, eğlence sektörünün tabikide sorunları bitmez. Biz Caprice’i soralım size. Nasıl bir süreç içerisindeyiz bu özel yerde?
Caprice şu anda  eğlence sektöründe iyi bir yere gelmekte. Daha iyi bir yere gelmesi için canla başla çalışıyoruz. Kışın ise çok daha iyi bir yerde olacağına inanıyorum. Çok farklı bir ortam var burda. En güzel yanı da bu zaten. Mesela Çarşamba geceleri canlı müziğimiz var ve canlı müziği yapan gençler 17 yaşında, popüler İngilizce parçalar söylüyorlar. Ben burda bu yüzden daha genç bir kitleye hitap ediyorum. Gençlere bir şans veriyorum ve onlarda bu şansı çok iyi kullanabiliyorlar. Mutfak personelim ise 23 yaşında. Mutfağı çok iyi biliyor ve işinde fevkalade bir isim. Personellerim bu yüzden genç, 17 yaşında genç bir DJ’im var. Bir kaç seneye kadar Avrupa’nın çeşitli bir yerinde çalar diye düşünüyorum. Bizim zamanımızda bize kimse fırsat vermediği için şimdi o fırsatı ben onlara veriyorum.
  
Lefkoşa eğlence hayatını nasıl değerlendiriyorsun?
Bence çok iyi. Özellikle Çarşamba ve Cuma geceleri eğlence tavan yapıyor desek yeridir.
  
Girne’deki eğlence hayatıyla Lefkoşa’daki eğlence hayatını birbirinden ayıracak olursak neler söylersin?
Lefkoşa’da bar kültürü var, Girne’de ise disco kültürü hakim ve bar kültürü yeni yeni oluşmakta. Aslını söylemek gerekirse disco kültürü de fazla oturmuş değil. Bir Avrupa’da insanlar fazlasıyla eğleniyor ama bizlerde bir bistro etrafında sadece müziği dinlemek gibi bir gelenek mevcut. O yüzden bunun  da gelişmesi lazım.
  
Umut Madenoğlu’na göre gece hayatının incelikleri nelerdir?
Güzel soru ama benim bu soruya verecek cevabım ise keşke herkes eğlenmeyi bilse şeklinde olacaktır.
  
Caprice’in Lefkoşa için önemini rica edebilir miyiz ?
Bence gelmiş geçmiş en iyi ve en göbek eğlence mekanlarından birisi burası. Dereboyu’nun tabiri caizse göz bebeği burası.
  
Gelelim bir diğer önemli soruya. Umut Madenoğlu 5 sene sonra veya 10 sene sonra kendini nerde nasıl ne şekilde ve ne olarak görüyor ve hayal ediyor?
Kendimi ya Spor Bakanlığında yada Turizm Bakanlığında görmek istiyorum birkaç sene sonra. Bazı şeyleri belki o zaman değiştirebiliriz. Çünkü bu ülke şu an olduğundan çok daha güzel şeyleri hak ediyor. Çünkü Cennet’te yaşıyoruz ve bu Cennet’in kıymetini bilmek ve bildirmek lazım.

Ülke de 5 şeyi değiştir desek ilk 5’in ne olur?
Turizm, spor, yarışlar, çevre doğa ve parklar.

Umut Madenoğlu eğlenmek için nereyi tercih eder?
Yoğunluktan bir yere gidemedğim için kendi mekanımda eğlenmeyi tercih ediyorum.

Tek kelimelik sorularımıza gelelim o zaman bakalım neler söyleyeceksiniz?
Eğlence: Dans
KKTC: Cennet
Lefkoşa: Tarih
Girne: Çeşitlilik
Caprice: Kaprisli

Sevgili Umut Madenoğlu röportaj sonrasında Cyprus Metropolitan ailesi adına keyifli ve güzel temennilerde bulunmayı ise ihmal etmedi. Bu yolculukta tüm Cyprus Metropolitan Ailesine başarı dileyen Umut Madenoğlu’na bizlerde, kocaman bir teşekkür eder, kendisine eğlence sektöründe başarı dolu bir gelecek dileriz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182