banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Tanıtım:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren 9 Saç Hatası
2) Çok kısa saçlar da yaşlı gösterir.
Kısa saçlar için herhangi bir kural yoktur ancak saç uçlarınızın yüzünüzün özeliklerini vurgulamasına önem gösterin. Sarkmış bir çene altını saklamak istiyorsanız çene hizasındaki kesimlerden uzak durmalısınız. Benzer şekilde, kısa saçlara sahip olan kadınların çoğu kullanım rahatlığından ötürü sade kesimler tercih ediyor. Ancak saçlarınızda hareketlilik yoksa saçlarınız sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Yumuşak katlı kesimler moderndir ve sizi genç gösterir.
   
3) Uzun seneler boyunca aynı saç stiline sahipseniz kapılarınızı değişikliğe açın.
10 yıl önceki saç stilinizi hâlâ kullanıyorsanız, yeni bir görünümün tam zamanı. Nasıl ki aynı kıyafetleri senelerce giymiyorsunuz, neden aynı saça senelerce sahip olasınız ki? Büyük değişimlere hazır değilseniz küçük adımlar atın. Saçınızın ayrımını değiştirmeniz bile görünümünüzü değiştirecektir.
  
4) Yeni ürünleri denemekten çekinmeyin.
Niasinamid ve kafein gibi yaşlanma geciktiricileri saçlarınızda kullanmanın zamanı gelmiş olabilir. Bu ürünler yumuşaklık, parlaklık ve genç görünüm gibi kozmetik avantajlara sahiptir. Saçın üst derisi cildin üst katmanına benzer, o yüzden bu ürünlerin saçta ve ciltte etkili olması normaldir. Bir tür nemlendirici etkisine sahip sodyum hiyaluronat içeren şampuanlar kullanın.
   
5) Saç renginiz ten renginizin yanında sönük duruyor olabilir.
Saçlarınızın arasına ince renkler atmak büyük bir değişiklik yaratacaktır. Yaş ilerledikçe kadınların cilt tenleri açılır ve tenleri daha olur. O yüzden, 25 yaşında sizde yakışan tonlar 50 yaşınızda aynı etkiyi yaratmayacaktır. Saç rengi uzmanları çocukken sahip olduğunuz saç rengine dönmenizi öneriyor. Ancak tek renk her zaman sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve sert gösterecektir, o yüzden aralarına mutlaka balyaj veya ışıltı atın.

Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Bakan Atakan, ‘Akıllı Ulaşım Sistemleri...
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, AUS (Akıllı Ulaşım Sistemleri) Türkiye’nin organize...

Haberi Oku