banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Sağlık & Yaşam:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
En Sık Yapılan Saç Hataları
Maşa veya düzleştiricileri en yüksek derecede mi kullanıyorsunuz? Eğer öyle ise, saçlarınıza büyük zarar veriyorsunuz demektir. Yeterince sıcak olmazsa iyi şekil vermedikleri inancı yaygın bilinen bir yanlıştır. Saç şekillendiricileriniz orta sıcaklıkta da görevini yapacaktır, üstelik uzun vadede saçlarınıza ciddi hasarlar vermeyi de önleyecektir.

Saç Spreyi ve Saç Şekillendiricisini Aynı Anda Uygulamayın

Hiç kıvırcık saçlarınıza saç spreyi sıktıktan sonra düzleştiriciyi saçlarınıza değdirdiğinizde çıkan o cızırtı sesini duydunuz mu? Bu saçınızın yanma sesidir. Saç spreyindeki alkol sıcakla birleştiğinde saçınız yanar.

Yanlış Saç Fırçası Kullanmayın

Doğru bir saç fırçası kullanmak saçlarınız için önemlidir. Saç fırçanız ne kadar küçükse saçlar o kadar hacimli ve kıvırcık olur. Geniş fırçalarda ise daha düz saçlar elde edilir.

Saçlarınızı Doğru Şampuanlayın

Saçlarınızın ve saç derinizin pH dengesini korumak için ilk adım doğru şampuanı seçmekten geçer. Saçlarınızda boya varsa saç renginizin açılmasını önleyen ve daha hassas temizleyiciler içeren renk koruyucu veya sülfat ve türevlerini içermeyen şampuanlardan kullanın. Saçlarınızın neme ihtiyacı varsa nemlendiricili şampuanlardan kullanın. Hindistan cevizi, Aleo Vera gibi bitki bazlı şampuanlar saçlara nem kazandırır. Bunlar saç köklerinizi fazla yağlandırıyorsa arındırıcı şampuanlardan kullanın ancak bu şampuanların genelinde sülfat vardır. Saç uçlarınıza da ayrıca saç kremi uygulayabilirsiniz.

İkinci en büyük hata ise saçınızı şampuanlama şeklinizdir. Saç diplerinize bol şampuan sürmeyin. Avuç içine alacağınız şampuana bir miktar su ekleyerek şampuanı seyreltin ve ardından saç diplerinize masaj yaparak saçlarınızı köpürtün. Böylece kan dolaşımı hızlanacaktır. Kalıntılardan ve köpüklerden kurtulmak için saçlarınızı güzelce durulayın. Saç uçlarınıza saç kremi sürün ve durulayın. İyi bir şekilde yıkanan saçlar daha hızlı kurur, daha hacimli olur ve hacmini daha uzun süreli korur.

Saçlarınız Islakken Yatmayın

Aksi hâlde kırılmalara sebep olursunuz. Uyurken hareket ettiğinizde başınızın arkasındaki saçlarda kıvrılmalar oluşur. Uyumadan önce saçlarınızı iyice kurutun. Bazıları üşengeçlikten ıslak saçla yatar ancak bu durum ertesi sabah saçlarınızla daha fazla uğraşmanızı gerektirir. Saçlarınız için normalinden iki kat fazla emek ve zaman harcayabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Kervansaray Halk Plajı'nda yoga etkinliği yapıldı
Girne Belediyesi, Dünya Yoga Günü nedeniyle Kervansaray Halk Plajı’nda yoga etkinliği gerçekleştirdi....

Haberi Oku