banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Kültür & Sanat:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Savaşan: İncirli Çocuk ve Halk Şenliği Gibi Etkinlikler Turizme Değer Katıyor
Şenliğin bir çok özelliği ile KKTC’de bir ilk olduğuna işaret eden İncirli Muhtarı Mustafa Yeşilleme, amaçlarının bölgede yaşayanlar başta olmak üzere ülkedeki bütün çocukların eğlenerek mutlu olacakları bir şenlik yaratmak olduğunu söyledi.
 
Festivallerin ülkelerin turizm stratejilerinde önemli yeri var…
Festival turizminin, Dünya genelinde son yıllarda büyük bir gelişme gösterdiğini vurgulayan Ahmet Savaşan, festivallerin sağladığı ekonomik, sosyal ve kültürel getirilerin büyüklüğü dolayısıyla ülkelerin turizm stratejilerinde önemli bir yeri bulunduğunu ve her geçen gün de büyüyen bir potansiyeli olduğunun altını çizdi. 
 
Çocuklara eğlenirken öğrenme fırsatı sunuyor…
Yerel olarak belirlenen ve geleneksel hale gelen festivallerin, yapıldığı bölge ile simgeleşerek toplumun kolektif belleğinin tazelenmesini sağladığı gibi turizm açısından da olumlu etkiler yarattığını söyleyen Savaşan, çocuklara yönelik gerçekleştirilen İncirli Şenliği’nin bölgeye önemli bir hareket getirdiğini ve yapılan etkinliğin çocuklara eğlenirken öğrenme fırsatı da yarattığını belirtti.
 
Festival turizminin içinde olduğu alternatif türler geliştirilmeli…
Turizmde yapılacak atılımların, turizm türlerinde meydana getirilecek çeşitlemelerle gerçekleşebileceğinin altını çizen Savaşan, günümüzde turizm alanında büyük bir rekabet yaşandığını, bu rekabette daha fazla ve kaliteli ürün sunan ülkelerin daha öne geçtiğini vurguladı. Dar bir alana ya da turizm türü içine sıkışan bir yapının, sürekli olarak çeşitlenen ve yeni arayışlar içinde bulunan turist profilinin taleplerini karşılayamayacağını ifade eden Savaşan, festival turizminin de içinde olduğu alternatif turizm türlerinin geliştirilmesi ile ülkemiz turizminde süreklilik yakalanacağını ve turist başına elde edilen gelirlerin artacağını vurguladı.
 
O ses Türkiye çocuk şampiyonu Kendirici konser verdi…
Kortej yürüyüşü ile başlayan İncirli II. Çocuk ve Halk Şenliği’nde, çocukların hazırladığı pek çok gösteri yanısıra, Afrika Akrobat grubu ateş dansı, Kurşuniler konseri yanısıra pek çok aktivite yer aldı. Çocuklara iki gün boyunca ücretsiz yiyecek içecek ikramlarının da yapıldığı şenlik O ses Türkiye çocuk şampiyonu Şahin Kendirici konseri ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Genç Fotoğrafçılar Eğitimlerini Tamamlayıp...
Telsim - FODER işbirliğinde düzenlenen “Çocuk Gözüyle Kıbrıs’ın Sembolleri” fotoğraf yarışmasında...

Haberi Oku