banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Tanıtım:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Bakan Atakan, ‘Akıllı Ulaşım Sistemleri Sektörü’nü Yatırım İçin KKTC'ye Davet Etti
Bakan Atakan, zirvenin açılışında yaptığı konuşmada, KKTC’nin küçük ölçeği nedeniyle akıllı ulaşım sistemlerinin kolaylıkla ülke geneline entegre edilebileceğini söyleyerek mevcut akıllı ulaşım sistemleri ve yıl sonuna kadar bu alanda gerçekleştirilecek projelerle ilgili bilgi verdi.
  
“Akıllı ulaşım sistemleri ile ilgili teknik detaylar ve hukuki süreci tamamladık. Plaka tanıma sistemi, kırmızı ışık denetleme sistemi ve elektronik kantar denetleme sistemi bu yıl içerisinde uygulamaya konacak” diyen Atakan, akıllı ulaşım sistemleri sektör temsilcilerini yatırım yapmaları için KKTC’ye davet etti.
   
Zirvenin açılışının ardından Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan baş başa bir görüşme gerçekleştirdi. Baş başa görüşmenin ardından heyetler arası görüşmeye geçildi. Görüşmede KKTC’deki karayolları, limanlar, telekomünikasyon ve sivil havacılık konuları ele alındı.
  
Toplantıda ara emirlerinin kalktığı yarım kalan karayolu projeleri, 2019 yılı için planlanan projeler, karayollarının genel durumu ve ihtiyaçlar ele alınırken, yeni Ercan Havalimanı inşaatı ve Sivil Havacılık Dairesi Smart Binasının geliştirilmesi ile Telekomünikasyon Dairesi’nin yeniden yapılandırılması masaya yatırılan diğer konular arasında yer aldı.

Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Berlin’de Kuzey Kıbrıs Rüzgârı Esiyor
Ataoğlu: “HEDEFİMİZ ALMAN TURİSTİ ARTIRMAK

Haberi Oku