banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Ülkemizin Tanınmış İsimlerinden Gizem HASÇELİK ile Başarılı Bir Röportaj
Röportaj: Fatma Yüksek
  
Gizem hanım bizlere kendinizden ve yaşamınızdan bahsedermisiniz?

Merhabalar,

Size önce biraz kendimden bahsetmek istiyorum. 31 Aralık 1984 Lefkoşa doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve liseyi tamamladıktan sonra üniversiteyi Yakın Doğu Üniversitesi Güzel sanatlar ve tasarım fakültesi resim bölümünden mezun oldum. Resim öğretmeni olmama rağmen hiçbir zaman öğretmenlik yapmadım fakat sanata ilgim hiçbir zaman bitmemiştir. Sanata ilgi nasıl başladı derseniz birazda babadan gelme bir yetenek diyebilirim. Çocukluk yıllarımdan beri resim, piyano dersleri  üniversite yıllarımda ise  gerek yurt içi gerekse yurt dışı çok sayıda seramik, heykel, resim ve fotoğrafçılık eğitimi aldım.

Üniversite hayatı bittikten sonra kendi mobilya fabrikamız olan HASÇELİK LTD ‘de çalışmaya başladım. Üniversite hayatı boşuna mı gitti diye sorarsanız hayır. Çünkü bizim işimiz sanat. Biz çıplak boş, ruhsuz yapıları mobilyalarla giydirip en estetik bir şekilde hayata sunuyoruz. 

Bu arada 2014 yılında eşimle karşılaşıp evliliğe adım attım ve 2015 yılında oğlumu dünyaya getirdim. Doğum yaptıktan sonra oğlumu kendim büyütmek istediğim için iş hayatına yaklaşık 3 yıl ara verdim. (Tabi bu süreç de en büyük yardımcım annem oldu). 

3 yıl aradan sonra yine ara verdiğim iş hayatına geri dönüp bu sefer şirketimizin başka bir bölümü olan muhasebeye başladım. Aslında işimizin her bölümünde çalışmak benim için çok iyi deneyim sağlıyor. Bu süreç bizim aile bireyleri için küçüklükten gelen bir süreç. İşin mutfağından başlayıp devam etmek… Küçükken tahta kokularının arasında cam kağıt yapma deneyimim bile olmuştur… 
Hayatta güzel, kaliteli bir yaşam sürmek için çabalamak gerektiğine inanıyorum. Bu zamanda maalesef kimse oturduğu yerden para kazanamıyor. Belki de 50 yıldır bu şirketin ayakta kalma sebebi bu 7 den 70 e bütün ailemizin çok emek ve çaba sarf etmesi. Bizim birkaç ilkemiz var çok çalışmak, dürüstlük, kimsenin hakkı yenmemesi, özveri ve kalite.
   
2019 yılında yine ilgimi çeken başka bir alanda eğitim almaya başladım. Girne de faaliyette olan Biomest BY Ayşe Aydın akademisinde profesyonel makyaj ve tırnak eğitimleri alıyorum. Bu eğitimim yaklaşık 18 ay süreceği için halen eğitim hayatındayım. Bu eğitimi alırken de en profesyonelini istediğim için aslında bu akademiyi seçmiş bulunmaktayım. İnşallah ilerleyen senelerde kendi güzellik salonumu açıp bayanlara en iyi şekilde hizmet etmek istiyorum.
  
Aslında Tam başka alanlara yönelirken her zaman kendimi sanatın başka dallarında buluyorum. Örneğin günlük hayatımda bile oğlumun doğum günü olsun arkadaşlarımın partileri olsun organizasyon ve süsleme işleri hep bana ait oluyor. Üretmeyi çok seviyorum.
  
Özel hayata gelirsek aslında çok şanslı biriyim diyebilirim. Melek gibi bir annem, dağ gibi bir babam, abim, canımın parçası ikizim, çok anlayışlı saygılı çok iyi bir kalbe insanlığa sahip bir eşim ve dünyalar tatlısı bir çocuk sahibiyim. Ev hayatını çok seviyorum. Mutfak ilgi alanım saatlerce yemek pasta, börek yapmak benim ruhuma çok iyi geliyor. Hayattan çok fazla bir beklenti içinde yaşamıyorum aslında, geçinebileceğim kadar bir param, sağlığım, huzurum ve ailem yanımda olsun bana yetiyor gerçekten…  Her gece uyumadan ettiğim şükür bu;  bunlar olsun başka bir şey istemiyorum fazlasını Allah olmayanlara versin… 
   
Hayatta bayanlara tavsiyem önce kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensinler ki hayatta kimseye muhtaç olmasınlar. Kadınlar güçlüdür, hapsimizin inişleri çıkışları olabiliyor ama pes etmememiz gerekiyor. En önemlisi ise aile kimse için aileyi silip atmasınlar herkes gider ama günün sonunda düştüğünüz zaman sizin elinizden tutan sadece aileniz oluyor. Eş seçerken ise sadece âşık olduğu adamı değil kendilerine saygı duyan, değer veren adamı seç sinler ki ömür boyu hayat arkadaşları ile huzurlu yaşayabilsinler.


Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Başarılı İşletmeci Selin NİHAT İLE KEYİFLİ...
Ülkemizin başarılı işletmecilerinden SELİN NİHAT ile güzel bir röportaj yaptık, ve bu güzel röportaj...

Haberi Oku