banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Armağan Dinletener ile RÖPORTAJ
Röportaj : Fatma Yüksek
Bize biraz kendinizi anlatırmısınız?
  
11.07.1983 Lefkoşa doğumluyum. Evli ve ikiz çocuk babasıyım. Ailemle zaman geçirmeyi, çocuklarımla oynamayı, bahçe işleri ile stres atmayı, büyüklerimle ve gençlerin düşüncelerine saygı gösterip, sohbet edip, dertlerini dinleyip, yardımcı olmaya çalışmayı seven biriyim. 


    
Ülke gündemini ve ülkemde ki gençliğin sorunlarını ‘’önemle’’ takip eden biriyim.  1 Kasım 2016 yılında ise gazete, dergi köşelerimi ve Web TV programlarımı; severek, azimle ve disiplinli bir şekilde yaptığım, geçtiğimiz yaz sezonun da ‘’Armağan Dinletener ile 5 Dakikada 15 Soru’’ yeni ismi ile ‘’Armağan Dinletener ile Genç Platform’un’’ Genel Yayın Yönetmeniyim.
   
Bu işe nasıl başladınız?
   
#5Dakikada15Soru köşeme ilk, bir internet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olduğum zamanlarda, 1 Kasım 2016 tarihinde başlamaya karar verdim. O günden bugüne kadar 4 sene geçti… #5Dakikada15Soru ve #Röportajlarım;
   
Birçok internet gazetesinde, yaşadığımız ülkenin önemli iki büyük gazetesinde ve bir de dergisinde yayınlanmıştır. 
  
Bu işe başlama sebebim ise; Ülkemiz Kuzey Kıbrıs’ta 1974 yılından bugüne kadar olan; ‘’KKTC’nin tanınmaması ve Amborgalar.’’
  
Ülkemizde hiçbir TV programının ‘’Gençler’’ üzerine magazin dışında, yoğunlaşmaması, bir yaşam tarzı olarak ‘’benimsenmediği’’ için, günümüz Gençlerinin, yaşadığımız ülke sorunlarından veya bakış açısından dolayı kendini özgürce ifade edebilmesi için, bu işe başlama kararı aldığımı belirtebilirim. 


  
Ayrıca bunu önemle vurgulamak isterim ki, yaptığım bu işin tarzı; ‘’magazin’’ değil bir ‘’yaşam’’ tarzı biçimidir!
  
Tam olarak; ‘’Armağan Dinletener ile Genç Platform’’ KKTC’de, bir ilk olma projesi ise, 5 Temmuz 2006 yılında geçirdiğim talihsiz, hayati önemimin olduğu, büyük bir trafik kazasından sonra, yavaş yavaş düşüncelerimle başlayıp, bugünlere geldiğini göğsümü kabarta, kabarta belirtmek isterim.
   
Tv Programı yapma teklifi nasıl geldi?
   
Geçen sene; kökten yenilenme aşamasındayken ve isim değişikliğinden sonra, sadece gazete ve dergi değil, bir TV veya WEB TV’de programa dönüştürmekti hedeflerin başından biri…
    
Yeni Bakış Web TV Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Çağa beyle geçtiğimiz ekim ayında birkaç kez görüştükten sonra, bizimde böyle bir programa ihtiyacımız vardı demesi ve hemen başlayabilirsin demesi ile ilk WEB TV programımı; 25 Ekim Cuma günü ilk program konuğum olan sevgili; Ayşe Karaca ile yaptım. 

 
   
Yurt dışından örnek aldığınız, tv program yapımcısı var mı?
   
Yurt dışından örnek aldığım, tek;  tv program yapımcısı ‘’Acun Ilıcalı’dır’’.
    
Son olarak insanlara vereceğiniz tavsiyeler nelerdir?
  
Son olarak Fatma Yüksek’e, bu güzel röportaj için çok teşekkür ederim. İnsanlığa yardım edebilecek, sevgi, saygı ve hoşgörü yönünden; genci ve yaşlısı demeden iyi bir insan olmalarıdır. 
         


Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Başarılı İşletmeci Selin NİHAT İLE KEYİFLİ...
Ülkemizin başarılı işletmecilerinden SELİN NİHAT ile güzel bir röportaj yaptık, ve bu güzel röportaj...

Haberi Oku