banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
MOTTO ile Röportaj
Röportaj: Fatma Yüksek
   
Arda Pastırmacıoğlu ve Cahit Gürses kimdir, sizi tanıyabilir miyiz?
Arda Pastırmacıoğlu; 7 Ekim 1993 Lefkoşa Doğumluyum, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölüm Mezunuyum. Girne Turizm Limanında 2013-2018 yılları arasında yaklaşık 4 sene boyunca aile şirketimiz olan “Harbour Cafe” de çalıştım ve iş hayatına biraz ara verdikten sonra 2019 yaz sezonu “Carob Roof” macerası başladı. Süper bir enerji ve heyecan ile Carob’da yaz sezonunu tamamladıktan sonra kış sezonu için anlaştığım “Papa Bar” ile çalışmaya devam ettim, bu iki işletmede yaptığımız etkinlikler ile Kıbrıs eğlence hayatında bir marka oluşturmak amaçlı MOTTO ortaya çıktı ve şuan günümüzde de devam ediyor.

    
Cahit Gürses; 10 Temmuz 1989 Lefkoşa doğumluyum, 2007 yılından beridir Kıbrıs Gece Hayatında çalışmaktayım, çalıştığım mekanlar arasında Cage Club ve Coco Bongo Lounge, Mia Beach Club, Escape Beach Club ve Club Locca, Chamada Club, Club Beyond, Tango to Buddha Club, Carob Roof Bar ve Papa Bar olmak üzere bir çok gece hayatı mekanında çalışmış bulunmaktayım. Bunun haricinde tam zamanlı olarak 2011 den beridir ailemle birlikle kurduğumuz gümrük komisyonculuğu işimi halen sürdürmekteyim.

   
Motto hikayesi nasıl başladı ? 
Tüm temeller aslında Carob’da atıldı, Arda-Cahit ikilisinin ilk organizasyonu ve ilk heyecanı orada başladı diyebiliriz. Süregelen organizasyonlarda birbirimizi tamamladığımızı ve gerek arkadaşlarımızdan gerekse müşterilerimizden aldığımız olumlu tepkilerden de yola çıkarak başarılı işler yapabildiğimizi gördük. 2019’dan itibaren geçirdiğimiz müthiş bir yaz ve kış sezonu ardından bu başarıyı markalaştırmak adına, müzik alanında kaliteli organizasyonlarda yer alan DJ arkadaşlarımızı da yanımıza alarak bir adım atma kararı aldık ve MOTTO ortaya çıktı. Başarılı organizasyonların en önemli yapı taşları profesyonellik, iş bilgisi ve yetenektir. Üstüne hep +1 koyarak en iyi olma serüvenimizdeki destekleri ve her zaman yanımızda olup bu ekibi hep daha iyiye götürdükleri için ekip arkadaşlarımız Aydın Aktunç, Barış Aşıkzadeler (A2B) , Yankı Çobanoğlu (EKKO)’ya ve ekibimize yeni katılan Kaan Vechi ve Imren Eymen’e teşekkür ederiz. Her işin samimiyetine inandığımızdan dolayı bizimle çalışan ve çıktığımız bu yolda yanımızda olmak isteyen herkesi desteklemeye ve KKTC’deki elektronik müzik sektörüne yön vermeye devam edeceğiz.

   
Kıbrıs’ ta eğlence sektöründeki gelişimi nasıl görüyorsunuz hangi noktadayız?
Tüm dünyada olduğu gibi Eğlence sektörü Kıbrıs’ta da bitmiyor ama değişkenlik gösterebiliyor. Ülke popülasyonumuzun küçük olmasından dolayı da bu değişkenlik sektörün tümünü bir nevi sekteye uğratabiliyor. Son zamanlarda insanların müzik zevkinin oturduğunu ve kitle kitle bu zevklerin ayrıldığını görüyoruz. Bu da hem bize hem de adanın eğlence sektörüne bir umut vaat ediyor..
   
Sektördeki hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeler nelerdir?
Üzerinde uğraştığımız projelerden biri de bu aslında, hayalimiz bu ülkeye bir festival kazandırmak.. Ülkemizden, Türkiye’den ve Dünyanın her yerinden bu müziği seven insanları bir araya toplamak. Eğer bunu gerçekleştirirsek hem Kıbrıs Turizmi için hem de bu ülkedeki eğlence sektörü için çok güzel işlere imza atacağız.
   
Çalışmalarınızı yalnızca Kıbrıs‘ta mı gerçekleştireceksiniz yada başka ülkelerle de çalışmalar yapacak mısınız yada yapıldı mı bizlere biraz bahseder misiniz? 
Çalışmalarımızın büyük çoğunluğunu Kıbrıs’taki yerli DJ’ler ile gerçekleştiriyoruz. Türkiye den de Deniz Kabu, Wolfson, Ongun Tütüncü gibi çok iyi isimlerle çalıştık ve çok iyi ilişkiler kurduk. Daha da iyi işler yapmaya devam edeceğiz, bir sonraki hedefimiz Avrupa da ki adaya hiç gelmemiş isimleri Kıbrıs’ın elektronik müzik sahnesi ile tanıştırmak.

   
Kısaca bir gece organizasyonunu anlatır mısınız?
İnsanlar bize ve bizimle ayni sektörde olan diğer firmalara karşı ”Ne güzel, hem eğleniyorlar hem para kazanıyorlar” gözüyle bakabiliyor genelde. Fakat gerçekten işin perde arkası bu şekilde ilerlemiyor. Yapılan işleri ortaya çıkarmak için sarf edilen tatlı ama yorucu bir emek var aslında. Her şey DJ’in kabine geçip performans sergilemesi değil tabii ki. Müşteri memnuniyetinden mekandaki ses kalitesine, bar da verilen içkiden kabinde çalınan şarkıya, mekandaki güvenlik durumundan kapıda müşterilerimizi kabul eden arkadaşımıza kadar birçok sorumluluğumuz bulunuyor.
   
Son olarak okuyucularımıza ne söylemek istersiniz?
Bu müziği sevip gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarda bizi destekleyen, bulunduğumuz her atmosferde bizlerle eğlenmeyi seçen herkese teşekkürler.  

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Başarılı İşletmeci Selin NİHAT İLE KEYİFLİ...
Ülkemizin başarılı işletmecilerinden SELİN NİHAT ile güzel bir röportaj yaptık, ve bu güzel röportaj...

Haberi Oku