banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Drift Yıldızı Ülkü ERÇOBAN ile Röportaj
Röportaj: Fatma Yükek
   
Bizlere biraz kendinizden bahseder misiniz?
    
Adım Ülkü Erçoban Kıbrıs’ta ailemle birlikte yaşıyorum, 21 yaşındayım, Doğu Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisiyim. Küçüklükten gelen bir araba merakım var. Babam Ralli pilotu olduğu için çocukluğum makinist garajlarında, yarış parkurlarında geçti. Drifte olan merağım 2013 yılında gittiğim drift etkinliği sayesinde başladı. Ailemin de desteği ile 2014 yılında ilk drift aracımı alıp önce pist içerisinde araba kullanmayı 3 ay sonra aldığım eğitimler sayesinde drift yapmayı öğrendim. Ailem motor sporlarının içinde olan bir aile olduğu için gayet olumlu yaklaşıp, bana her türlü desteği sundular. 

  
Neden drift?
    
Drift çünkü kendimi bulduğum, huzuru hissettiğim beni tamamen ben yapan bir spor.  Adrenalin, heyecan dolu, eğlenceli ayrıca fazlasıyla stres attıran bir spor olduğu için drifti seçtim.

     
Kaç yıldır profesyonel olarak drift yapıyorsun?
     
2014 yılında Drift yarışlarına katılmaya başladım. Tam olarak 2018 yılında profesyonel olarak yarışmaya başladım.  Kuzey ve Güney Kıbrıs, Türkiye ve Sirbistan’da yarışlara katılıp dereceler elde ettim. 2015 te katıldığım Sırbistan şampiyonasında Kadınlar kategori 1.si , genel klasman 5.siolmuştum, 2018 Türkiye Apex Master drift şampiyonasında 5.lik aldım, Güney Kıbrıs şampiyonasında 1. 2. ve 3.lüğüm var. 2019 Red bull Car Park Drift Dünya Şampiyonası İstanbul’a katılıp tek kadın sürücü olmuştum.

   
Başarımı hiç bir zaman vazgeçmemeye, motivasyonumu düşürmeden çalışmaya borçluyum. Çevremden ilk başta değişik tepkiler almıştım çünkü drift kategorisinde kadın yarışmacı yoktu bide 15 yaşında olunca küçük kızı nasıl bu işin içine soktunuz gibi tepkiler almıştım ama şuan bu tepkileri gösteren kişiler benim en büyük destekçim oldular. Şuan iyi tepkiler aldığım gibi kötü tepkiler de alıyorum bu spora gönül verdiğim için bazı kişiler bunu sanırım kabullenemiyor.
  
Ülkü hanım drift tutkunuz var mıydı?
     
İlk baslarda drifte karşı bir tutkum yoktu sonradan oluşan bir tutku oldu benim için. Her zaman arabalara karşı merakım vardı ama spor olarak rally yapmayı düşünmüştüm ilk başlarda. Gittiğim drift etkinliğinde yanına oturduğum bir kişi sayesinde drifte karşı ilgim başladı. 

   
Bir drift sever olarak drift t sevenlere tavsiyeleriniz nelerdir?
   
Hayalleri olan kişilere hiç bir zaman hayallerinden vazgeçmemeleri daha fazla üstüne gidip gerçekleştirmelerini istiyorum. Biz istersek olmayan imkânları da oldurabiliriz yeter ki isteyelim uğraşalım. Okuyucularımıza burada yollarda değil pistlerde yarışmalarını ve tüm trafik kurallarına uymaları gerektiği mesajını vermek istiyorum..

    
Gelecek dönemde yeni projelere imza atacak mısınız? Bu projeler nelerdir?
Gelecek dönemlerde yeni hazırladığımız araçla birlikte yurtdışındaki yarışlara katılmayı düşünüyorum. 


Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Başarılı İşletmeci Selin NİHAT İLE KEYİFLİ...
Ülkemizin başarılı işletmecilerinden SELİN NİHAT ile güzel bir röportaj yaptık, ve bu güzel röportaj...

Haberi Oku