banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Şampiyonun Hikâyesi
Röportaj: Fatma Yüksek
   
Biraz kendinizden bahseder misiniz?
Yağmur Aydındağ 30.08.1995 tarihinde Girne de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Lapta’da lise eğitimini ise Güzelyurtta tamamlayan Yağmur, Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden mezun olarak üniversite eğitiminde tamamlamıştır.


   
Şuan neler ile meşgulsünüz?
Toplumumuzda saygın, terbiyeli ve çalışkanlığı ile ön plana çıkmış bu kıymetli insan, ülkemizde spordan siyasete, özellikle yardıma ihtiyacı bulunan gerek çocuklarımız gerek gençlerimizle alakalı birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmıştır. Aynı zamanda ülkemizin sayılı şirketlerinden Özyalçın Construction LTD.’ profesyonel kariyerini peyzaj mimari olarak devam etmekte ve bu konuda da önemli mesafeler katetmektedir. Özellikle son yıllarda hayatında çok önemli bir yere sahip olan UBP ve UBP Girne İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, Yağmur Aydındağ’ın ülkemize ve partisine hizmet aşkı ile yanıp tutuştuğunu bu röportajı yaptığımız sırada da rahatlıkla anlayabiliyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özellikle sosyal sorumluluk projelerinde kendisine önerilen gerek engelli vatandaşlarımız, gerekse bağımlı gençlerimiz, hayvan hakları ve ülkemizin en büyük gerçeklerinden biri olan trafik kazaları ile alakalı her projeye elinden gelen tüm katkısını koyarak halkımızın takdirine ve övgüsüne fazlası ile layık olmuştur. Kendisi için siyasetin manasının insanlara olabildiğince en iyi şartları sunmak ve bu şartların oluşturulmasında büyük bir özveri ile çalışılmasının gerektiğinin altını özellikle çiziyor.


   
Hayatınızın vazgeçilmezi nedir?
Yağmur Aydındağ’ın hayatında bir diğer vazgeçilmezi ise BİSİKLET…


   
Ülke tarihimizin kadın bisiklet sporunda gelmiş geçmiş ‘1 Numaralı’ ismi olarak kabul edilen Yağmur Aydındağ birincilikler ve zaferlerle dolu kariyerine her türlü yoğunluğuna rağmen devam etmektedir. Bu muhteşem kariyer Anavatan Türkiye’nin Milli Kadın Bisiklet takımının önde gelenleri tarafından da fark edilerek kendisine Türk Milli takımında yer alma şansı verilmiştir. Ülkemizde bisiklet sporunun gelişmesi için harika önerileri ve projelerini bu kısa röportaj sırasında bizlerle paylaşan Yağmur özellikle içinden geçtiğimiz bu günlerde bisikletin öneminin her zamankinden daha fazla arttığını ve tüm dünyada insanların toplu taşıma yerine bisikleti taşıt olarak kullanma yolunu seçtiklerini ve bizde de bu alışkanlığın artması gerektiğinin altını çizmiştir. 


   
Bu harika röportaj için sevgili Yağmur’a teşekkür ederken ülkemiz ile alakalı her konuda daha konuşacak bir çok şeyimizin olduğunu ve bu vesile ile kendisine ikinci bir röportaj talebi ile yine geleceğimizi belirtmek isteriz. ????????

Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Başarılı İşletmeci Selin NİHAT İLE KEYİFLİ...
Ülkemizin başarılı işletmecilerinden SELİN NİHAT ile güzel bir röportaj yaptık, ve bu güzel röportaj...

Haberi Oku