banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
Başarılı Sanatçı Ömür GEDİK İle Röportaj
Röportaj: Fatma Yüksek
  
Genç yaşınıza rağmen sanatsal anlamda büyük bir geçmişe sahipsiniz.  Biraz bize bahseder misiniz?
Müzik geçmişim ortaokul yıllarına kadar uzanıyor. Müzikle tanışmam ortaokul yıllarında piyano dersi almam ve okul korosuna seçilmemle başladı. Klasik piyano eğitiminin yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi rock korosu Mavi Topluluk ve İstanbul Avrupa Korosu gibi pek çok koroda uzun yıllar önemli şeflerle birlikte çalıştım. Üniversite yıllarında solistliğini yaptığım müzik grubumla çeşitli konserler verdim. Profesyonel müzik yaşamım ise bundan 10 yıl önce Teoman, Burak Kut ve Halil Sezai düetlerinin yer aldığı maxi single ile başladı. Şu ana kadar aralarında Al Bano ile yaptığım İtalyanca düet Liberta dahil 30’a yakın şarkı ve klip çalışmam var. Kıbrıs türküsü Dillirga’nın cover’ı da ses getiren çalışmalarım arasında.


   
Sanat hayatınızda kimlerle çalışıyorsunuz?
Düet yaptığım sanatçılar arasında Teoman, Burak Kut, Serdar Ortaç, Al Bano, Umut Kuzey, Tayfun ve Halil Sezai de var. En son RAH grubu ile Leylim Ley şarkısının cover’ını yaptım.


   
Okullardaki sanat eğitimi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce yeterli mi?
Okullardaki eğitim konusu okuldan okula farklılıklar gösteriyor. Çok iyi eğitim veren okullar var tabii. Ama insanın asıl okulu kendisi. Bir şeyi severek yaptığınızda, her şeyinizi vererek öğrenmeye çalıştığınızda sonuç çok daha iyi oluyor. İnsan aşkla yaptığı hiçbir şeyde yorulmazmış. Benim de tavsiyem bu, kendim de öyle yapıyorum. Yaptığım işleri o kadar çok seviyorum ki, hiç biri bana yorgunluk vermiyor, yük gibi gelmiyor. Böylece çok yoğun ve sıkı çalışıyorum. Böylelikle hepsine yetişiyorum.


  
Müziğin yanında ilgilendiğiniz başka sanat dalları da var mı?
Şehir içi, şehir dışı ve yurt dışında sık sık konserler veriyoruz. Mekanlardaki konserlerimizde ağırlıklı olarak üniversite kitlesine ulaşıyoruz ki bunlar benim en keyif aldığım konserler oluyor. Genelde pop-rock tarzı şarkılardan oluşan bir repertuvarım var. 80’ler ve 90’lardan unutulmaz coverlar da konserlerimizin vazgeçilmezi. Paramparça konserlerde en çok istek alan şarkım. Onu Gözyaşlarım Anlatır izliyor. Halk konserlerinde ve festivallerde repertuvara o yöreye ait türküleri de ekliyoruz. Kalabalık kitlelere ulaşmanın ve birlikte şarkı söylemenin keyfi de bir başka tabii.
  
Konserlerimde şarkıların hikâyelerini, ruh hallerini de paylaşıyorum izleyicilerle.  sevdiğim şarkıları söylediğim için kendim sahnede çok eğleniyorum, bu da karşı tarafa geçiyor.


  
Son olarak Metropolitan okurlarına söylemek istedikleriniz nelerdir?
Metropolitan okurlarıyla Kıbrıs’taki ilk konserimde buluşmayı ve hep birlikte keyifli vakit geçirmeyi diliyorum.
Size de bu güzel röportaj ve okuyucularınızla beni buluşturduğunuz için teşekkür ediyorum.

Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Başarılı İşletmeci Selin NİHAT İLE KEYİFLİ...
Ülkemizin başarılı işletmecilerinden SELİN NİHAT ile güzel bir röportaj yaptık, ve bu güzel röportaj...

Haberi Oku