banner183
Mobil   Metropolitan Gazetesi, Güncel Zengin İçeriği İle Dünyadan En İlginç Haberleri Okuyucuları İle Buluşturuyor.   Mail. iletisim@metropolitan.com.tr
Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
İbrahim GUDA ile Başarılı Bir Söyleşi
Röportaj: Fatma Yüksek
   
Sizi tanıyabilir miyiz? İbrahim Guda kimdir?
İbrahim Guda 1988 6 Haziran Mağusa’da doğdum hayatımın nerdeyse yarısını İngiltere’de geçirdim ve sonra Kıbrıs’a taşındım . Doğu Akdeniz üniversitesi işletme bölümünü maalesef bitiremedim J . Guda’s Entertainment & Organisation adlı organizasyon şirketim var , yanı sıra Latioğlu Ltd’de gümrük memuru olarak çalışmaktayım.

      
İş hayatınızda ki ilk adımı nasıl yaptınız?
İş hayatına 2010 temmuz 11 tarihinde  “ Club Festival “ Magosa’da harçlıklarımla biriktirdiğim paralar ile  yaptığım organizasyonla başladım. Çok küçük yaşta annem ve babamın ayrılmasından sonra kendime anlamsız bir sorumluluk yükleyip hep bu sektörde girişimlerde bulundum, defalarca başarısız olmama rağmen hiç yılmadım ve defalarca tekrar tekrar denedim. Hayatımda bana en büyük Destekçim Annem ve Kardeşim Özcan Guda olmuştur bugün eğer başarılı sayılıyorsam tüm sebebi bunlardır.
    
Karşılaştığınız engeller oldu mu nelere dikkat edersiniz iş hayatınızı yürütürken?
Karşılaştığım engel illaki olmuştur.
    
Kıbrıs küçük bir yer, Kime çarpsak maalesef organizatör oluyor özellikle Kıbrıs’a okumaya gelen öğrenciler bilinçsiz bir şekilde nerdeyse uçaktan iner inmez bu sektöre giriyor desem yeridir. Maalesef Magosa’da işletme sahipleri gerek bilinçsizlikten, gerek eş dost akraba ilişkisinden, gerek siyasi açıdan genellikle doğru kararlar almıyor ve görüyorsunuz ki Magosa’da hizmet veren neredeyse hiç club yok. 
   
Hayata geçirmek istediğiniz yeni projeleriniz var mı ?
İşlerimi yürütürken tüm organizasyonun mükemmel olması için hiçbir masraftan veya emekten  kaçmamak, yaptığınız etkinliğin veya konseptin tamamen uygulanması , müşteri memnuniyeti ve tabiki doğru isimler ile doğru yerde doğru zamanda çalışılmasını.

   
Hayalim Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en büyük Festivalini yapmak.
   
Tüm yerli sanatçılar ve tüm yerli djlerin olduğu 3 gün 3 gece sürüp  inanılmaz  bir olayın organizatörü olmak isterim ve yapacağım.
    
Girişimci olmak isteyen insanlara tavsiyelerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Girişimci olmak isteyen Abilerim, Ablalarım, arkadaş ve kardeşlerime tavsiyem şudur ki asla pes etmeyin. Deneyin denedikçe daha tecrübelenip bir sonrakini daha iyi yapmanızı sağlayacaktır. En önemlisi kendiniz olun ve taklitlerden sakının. Üretin üretin üretin.
    
Çalışmalarınızı yalnızca Kıbrıs ‘ta mı gerçekleştireceksiniz yada başka ülkelerle de organizasyon dağılımı şeklinde ortak çalışmalar yapacak mısınız bizlere biraz bahseder misiniz?   
Çalışmalarımı sadece Kıbrıs’ta yapacağım ben bu ülkeye ait biriyim Kıbrıs aşığıyım bu sektöre eğer %1 bir faydam olacaksa oda Kıbrıs’ta olsun isterim.
    
Kıbrıs’ ta eğlence sektöründeki gelişimi nasıl görüyorsunuz hangi noktadayız?
Kıbrıs’ta eğlence sektörü inanılmaz bir şekilde gelişmekte tabi bunların neredeyse tamamı girne’de olmak üzere çita inanılmaz derece yüksekte , rekabet’te öyle tabi  ve inanılmaz işler başarıyor , inanılmaz sanatçılar getiriyorlar kendilerini tebrik ediyorum .  Keşke sadece girne değilde Mağusa bölgesi’de bu eğlence yönünde gelişebilse.

Anahtar Kelimeler
Metropolitan
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner172

banner174

banner165

banner181

banner166

banner171

banner149

banner151

banner153

banner182

Başarılı İşletmeci Selin NİHAT İLE KEYİFLİ...
Ülkemizin başarılı işletmecilerinden SELİN NİHAT ile güzel bir röportaj yaptık, ve bu güzel röportaj...

Haberi Oku